14 września 2018

Europejskie Dni Dziedzictwa – Dawne, niedawno zapomniane… . Wykopki w wykonaniu Zespołu Obrzędowego Nosowiany z Nosówki.

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na cykl „Przy sobocie o robocie”.

– Jego celem jest zachęcanie turystów do wykonywania dawnych prac gospodarskich w polu i przy domu. Tym razem będzie to kopanie ziemniaków – informuje Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. 

Wykopki odbędą się 15 września od godz. 11:00 do 16:00 na polu przy szkole z Trzebosi. Wezmą w nich udział  pracownicy Parku Etnograficznego i ochotnicy.

Wstęp do skansenu w tym dniu wynosi 10 zł, bilet ulgowy 7 zł, bilet rodzinny 28 zł, a dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

Z kolei 16 września Muzeum zaprasza „do tańca i do różańca” do kościoła z Rzochowa oraz na deski podłogi.

Tego dnia wierni spotkają się na mszy w dawnym rycie. Eucharystia zostanie odprawiona w kościele pw. św. Marka Ewangelisty.

O godz. 19:30 odbędzie się spotkanie w ramach projektu „Nuty pod buty – warsztaty tradycyjnych tańców wiejskich i potańcówki”.

Tym razem tancerzy rozgrzeje kapela Tadirindum, która gra tradycyjną muzykę z Podkarpacia, Małopolski i Roztocza w składzie: Katarzyna Chodoń – wokal, basy, bęben obręczowy, Konrad Ozimek – skrzypce, Paweł Iwan – cymbały rzeszowskie i Akradiusz Szałata – baraban, basy, harmonijka ustna.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu grantowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Małgorzata Lewicka-Kyc