9 sierpnia 2021

Fot. BOSG

Zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej usłyszał 40-letni mężczyzna, który awanturował się na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Dyżurny operacyjny placówki otrzymał zgłoszenie, że na płycie lotniska znajduje się mężczyzna palący papierosa w bliskiej odległości od tankowanego w tym momencie samolotu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Szybko ustalili, że był to 40-letni Polak na stałe mieszkający w Londynie, który chwile wcześniej przyleciał do Polski – poinformował ppor. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyzna nie reagował na wydawane mu polecenia i zachowywał się agresywnie. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy  SG z Zespołu Interwencji Specjalnych, wobec których podróżny zaczął zachowywać się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Wobec mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Chwilę później policjanci odwieźli go do izby wytrzeźwień.

Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 5 tys. złotych oraz zobowiązał się do listownego przeproszenia mundurowych. Przyjął również mandat w kwocie 500 zł za palenia papierosa na płycie postojowej lotniska.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska