15 lipca 2022

Opieka pielęgniarki środowiskowej, fizjoterapeuty czy terapia rodzinna. Mieszkańcy gminy Dębica mogą skorzystać z bezpłatnych usług medycznych w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych w gminie Dębica – nowa jakość życia mieszkańców” realizowanego przez gminne Centrum Usług Społecznych.

Z opieki pielęgniarstwa środowiskowego mogą skorzystać osoby starsze, chore czy niepełnosprawne – mówi Sylwia Korycka-Żymuła, zastępca dyrektora Centrum Usług Społecznych gminy Dębica.

Usługa jest bezpłatna. Wystarczy zgłosić się projektu. Opieka pielęgniarki środowiskowej to tylko jest z usług, która dostępna jest w ramach projektu. Można także zgłosić się, by skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.

Dyrektor Korycka-Żymuła zaznacza, że mieszkańcy, którzy będą potrzebować wsparcia będą mogli z niego korzystać wieloaspektowo, a więc usługi będą mogły być łączone.

Realizowany projekt Centrum Usług Społecznych obejmuje także terapię rodzinną. Projekt będzie realizowany do listopada przyszłego roku. Z pomocy będzie mogło skorzystać około tysiąca osób.

By skorzystać z pomocy opieki pielęgniarki środowiskowej, fizjoterapeuty czy terapii rodzinnej wystarczy zgłosić się do projektu i skontaktować się z Koordynatorem Indywidualnych Planów Usług Społecznych w Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica pod nr-m telefonu: 14 680 33 35.

 

 

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska