7 marca 2022

Do Mościsk w Ukrainie z parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie trafił kolejny transport z pomocą. W zebranych darach znalazły się m.in. produkty spożywcze, chemiczne, artykuły dla dzieci, zabawki, odzież a także sprzęt niezbędny do codziennego funkcjonowania jak np. agregat prądotwórczy.

Jak obecnie wygląda sytuacja w Mościskach w Ukrainie, miasteczku znajdującym się tuż przy granicy z Polską, mówi mieszkaniec.

Ukraińcy są wdzięczni za otrzymywaną pomoc, obecnie najbardziej potrzebne są leki.

 

Wczoraj do Polski z Ukrainy wjechało 142 tysiące osób. To rekord od początku ataku Rosji na Ukrainę. Łącznie od 24 lutego do Polski przyjechało 1 067 000 osób z tego kraju – informuje Straż Graniczna.  

Od czwartku do niedzieli do Rzeszowa na dworzec PKP przyjechało 104 autokary z uchodźcami z Ukrainy, w których przyjechało prawie 5,5 tys. osób. W tym czasie do pomocy było zaangażowanych ok. 500 wolontariuszy (dworzec PKP, hala Podpromie i filie RDK). Podczas weekendu do Rzeszowa przyjechało 8 Tirów z pomocą humanitarną, m.in. z Niemiec, Holandii, Hiszpanii i kilku miast z Polski, które po przeładowaniu zostały wysłane na Ukrainę.

 

Agnieszka Bojda