15 lutego 2019

20 lutego o godz. 18:00, w Wojewódzkim Domu Kultury, będzie miała miejsce kolejna edycja Rzeszowskich Spotkań z Podróżami. Tematem spotkania będzie „Botswana - najszybciej rozwijający się kraj na świecie”.

Botswana, czyli diamenty, pustynie i dzika zwierzyna. Ten południowoafrykański kraj może pochwalić się najszybszym rozwojem ekonomicznym na świecie – pod tym względem wyprzedził nawet Chiny! Jak wygląda życie w najbogatszym społeczeństwie Afryki Subsaharyjskiej? Skąd wziął się ten dobrobyt i dlaczego historia związana z niepodległością tego państwa zaskakuje wszystkie zachodnie media?

Po właściwej części multimedialnej prelekcji wszyscy chętni będą mogli odwiedzić Botswanę za sprawą rzeczywistości wirtualnej. Prelegent będzie miał ze sobą specjalne gogle oraz nagrania, które zrealizował właśnie w Botswanie.

Wojciech Siryk – rzeszowianin, dziennikarz, przedsiębiorca, autor nowego polskiego programu podróżniczego „Ten Świat Jest Nasz”. W swojej dotychczasowej dziennikarsko-podróżniczej karierze odwiedził między innymi Chiny Kontynentalne, Tajwan, Hongkong, Chile, Botswanę, Liechtenstein, Ukrainę i Litwę.

 

Miesiąc później bo 20 marca br., gościem WDK będzie Dariusz Czerniak, który opowie o swoich niezwykłych przygodach w Tybecie i zaprezentuje zdjęcia ilustrujące fascynującą podróż na „Dach Świata”. Opowie o tym jak przemierzał koleją, busem oraz pieszo ponad pięć tysięcy kilometrów, przez niezwykły i barwny kraj.

Sala widowiskowo-kinowa WDK, ul. S. Okrzei 7 – bilety wstępu po 5 zł będą dostępne w kasie WDK, ul. S. Okrzei 7

Informacja prasowa