14 maja 2019

Wciąż zbyt mało chętnych, aby skorzystać z form wsparcia proponowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. Do wyboru staże, prace interwencyjne, bony na zasiedlenie czy bony szkoleniowe.

Adresowane są do konkretnych grup wiekowych. To zarówno wsparcie finansowe jak i pomoc w doskonaleniu umiejętności czy nabyciu nowych. Samych bonów na zasiedlenie jest 80. Do tej pory z tej możliwości pomocy skorzystało jedynie 20 osób. –To pomoc w kwocie 7 tys. zł dla osób, które minimum 80 km od miejsca ukończenia nauki, czy dotychczasowego zamieszkania znajdą pracę – mówi Grzegorz Kaszuba z Centrum Aktywizacji Zawodowej

Z bonu na zasiedlenie mogą skorzystać osoby do 30. roku życia. Podobnie jak z bonu szkoleniowego. –Maksymalna kwotą jaka można uzyskać na szkolenie to 4 tys. zł – mówi Beata Kowalska z Centrum Aktywizacji Zawodowej. Nie wchodzą w grę kursy językowe, na prawo jazdy czy takie, które odbywają się online.

Wszelkie informacje o pozostałych formach wsparcia można uzyskać w Centrum aktywizacji Zawodowej przy al. Batalionów Chłopskich.

Agnieszka Radochońska-Kloc