10 czerwca 2019

Zbliża się Festiwal Brave Kids, czyli projekt podczas, którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata, by wymieniać się doświadczeniami i szlifować swój talent. Już w tą sobotę do Rzeszowa przyjadą dzieci i młodzież z Hong Kongu, Indii i Ukrainy. Organizatorzy czekają na ostatnie zgłoszenia rodzin, które zechcą ugościć młodzież w swoim domu.

To już ostatni dzwonek by zaprosić do siebie młodych artystów, ponieważ w tą sobotę do Rzeszowa, przybędą dzieci i młodzież z całego świata. Podczas pobytu w Polsce, dzieci biorą udział w warsztatach artystycznych, wspólnie przygotowując spektakle. Artyści będą mieli okazję doświadczyć polskiej gościnności, dzięki opiece osób, które zdecydowały się przyjąć je pod swój dach. Organizatorzy festiwalu czekają na ostatnie zgłoszenia, ponieważ brakuje już tylko dwóch rodzin, które chęć pomocy i swoją gościnność mogą zaoferować artystkom przyjeżdżającym z Ukrainy – mówi Justyna Warecka Koordynatorka Projektu.

Przez kilkanaście dni rodziny, które goszczą młodych artystów w swoich domach, zapewniają im nie tylko nocleg, śniadania, kolacje, dowóz na warsztaty i spektakle ale przede wszystkim opiekę, gościnność i ciepło domowego ogniska. O tym, że nie należy się obawiać tego czy sprosta się wspomnianym obowiązkom, przekonują Katarzyna Holewa i Olga Maciąg, które w ubiegłym roku gościły w swoim domu dwóch nastolatków ze Słowacji. Podczas tegorocznej edycji przyjmą pod swój dach artystów z Hong Kongu. 

Dla rodzin, które zdecydują się ugościć artystów, organizatorzy festiwalu mają ciekawą propozycje.

 

Rodziny mogą zgłaszać się za pomocą strony : www.bravekids.eu .  

 

 

Arleta Blok