17 maja 2019

Polska musi wrócić do głównego stołu Unii Europejskiej - tak brzmiała myśl przewodnia konferencji prasowej, w której udział wziął były prezydent Polski Bronisław Komorowski, wspierając przy tym kandydaturę Elżbiety Łukacijewskiej do Parlamentu Europejskiego.W spotkaniu udział wziął także Tadeusz Ferenc prezydent Rzeszowa.

W trakcie spotkania z dziennikarzami, były prezydent podkreślał, że obecna polityka rządu, znacznie osłabiła pozycję Polski w Unii Europejskiej. Jego zdaniem kandydaci Koalicji Europejskiej, mogą mieć wpływ na ugruntowanie pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dzisiaj prawie nie mamy przyjaciół w UE. Dzisiaj jesteśmy na marginesie ze względu na działania obecnej ekipy rządzącej naszym krajem niepotrzebnie wypowiedziała zimną wojnę z instytucjom europejskim. Czas jest najwyższy, aby poprzez świadomy wybór kandydatów z Koalicji Europejskiej, doprowadzić do tego żeby w przynajmniej w Brukseli jak najszybciej, a potem także i w Warszawie pojawiła się ekipa polska zdolna do zakończenia szkodliwej dla naszego kraju niepotrzebnej głupiej, zimnej wojny polsko-europejskiej. To jest najwyższy czas i najwyższy wymóg abyśmy mogli się dalej rozwijać w oparciu o nie tylko pieniądze ale system europejski, system świata zachodniego. – mówił Komorowski.

Były prezydent Polski, podkreślił, że Koalicja Europejska odniesie sukces w wyborach : W moim przekonaniu Koalicja Europejska to bardzo dobry pomysł, bardzo dobry projekt. Z głębokim dodatkowym zresztą sensem w środku, bo tu nie chodzi tylko i wyłącznie o zwiększenie szans wyborczych, ale również pokazanie Polsce i pokazanie zachodniemu światu, że Polacy są zdolni do porozumiewania się w ramach wspólnego myślenia i wspólnego działania na rzecz strategicznych interesów narodowych. Jestem przekonany, że Koalicja Europejska odniesie sukces w tych wyborach.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Arleta Blok