7 stycznia 2019

Przebudowa dworca kolejowego, rozbudowa strefy ekonomicznej, budowa żłobka - to tylko niektóre z inwestycji, które mają być realizowane w 2019 r. w gminie Głogów Młp.

Budżet gminy na ten rok to 110 mln zł. Znacząca część środków, jak powiedział w Radiu Via burmistrz Paweł Baj, pochodzi ze środków unijnych. Gość porannego programu dodał, że Głogów Młp. uczestniczy w dużym projekcie transportowym realizowanym przez kilka gmin, którego koszt w skali województwa to 150 mln zł. W ramach projektu w gminie Głogów Młp. powstaje nowy przystanek kolejowy.

Za 7 mln zł zostanie rozbudowana strefa ekonomiczna zlokalizowana w Rogoźnicy. Przetarg już został rozstrzygnięty. Dziś ma być podpisana umowa z wykonawcą.

5 mln 700 tys. zł kosztowała budowa nowego żłobka i rozbudowa przedszkola w Głogowie Młp. Przygotowano 60 miejsc dla maluchów. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i jak zapewnił w Radiu Via Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp, pierwsze dzieci będą mogły być przyjęte do żłobka już po feriach zimowych.

Całość rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska