27 maja 2020

Ponad 6,5 mln zł przeznaczy gmina Głogów Młp. na rewitalizację terenów zielonych. Znaczna część środków, bo 4 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.

W ramach projektu, odnowione zostaną tereny wokół głogowskiego stawu, w sołectwie Rudna Mała zrewitalizowany zostanie park przy Domu Ludowym, a na osiedlu Rogoźnica powstaną nowe miejsce rekreacyjne – powiedział w Radiu Via Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.

Przy stawach w Głogowie Małopolskim powstaną obiekty rekreacyjne, na które złożą się place do grillowania, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, skałki wspinaczkowe oraz plaże przy zbiornikach wodnych. Zakończenie prac planowane jest na koniec maja 2021 roku.

Burmistrz Paweł Baj powiedział na naszej antenie, że jeszcze w tym roku gmina przeznaczy dodatkowe pół miliona złotych na przeciwdziałanie suszy. Środki zostaną wykorzystane na zwiększenie możliwości wydobycia wody ze studni głębinowych.

Jak zaznaczył Burmistrz Baj jest to konieczne, bo gminie przybywa mieszkańców. Rocznie wydawanych jest około 300 warunków zabudowy. A to powoduje większe zużycie wody, na które gmina musi być przygotowana.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska