27 października 2018

Za nami ,,Zbiórka z pompą” Dzisiaj na rzeszowskich bulwarach, rzeszowianie mieli możliwość spędzić miło czas podczas pikniku i tym samym wspomóc Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

,,Zbiórce z pompą” towarzyszyły koncerty, gry i zabawy dla dzieci oraz aukcja. Podczas trwania pikniku, wolontariusze prowadzili zbiórkę na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Bardzo się cieszymy, że jest tego rodzaju inicjatywa, to pokazuje że wspierać hospicjum można na różne sposobyZebrane kwoty zostaną przekazane na bieżące wydatki, a więc przede wszystkim na leki i środki medyczne dla podopiecznych hospicjum. – informował Rafał Ciupiński Prezes zarządu Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Nazwa ,,Zbiórka z pompą” nie była przypadkowa. Podczas wydarzenia mieszkańcy Rzeszowa, w jednym miejscu przez minutę robili pompki, by ustanowić oficjalny rekord Polski. Wspólne ćwiczenia poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadziła Iwona Nieroda Mistrzyni Świata w kickboxingu. Aby wynik rekordu został zatwierdzony przez obecną na miejscu sędzię Biura Rekordów, pompki musiało wykonywać przynajmniej 100 osób. Uczestnicy dopisali, bo wspólne pompki zrobiło 126 osób.

Pomysłodawcami ,,Zbiórki z Pompą”, byli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Arleta Blok