22 sierpnia 2019

fot.pixabay

Mieszkańcy Rymanowa - Zdroju okazują swoją solidarność z prześladowanymi chrześcijanami w Syrii. Przygotowali setki przedmiotów, które będą licytowane podczas aukcji, a także sprzedawane podczas kiermaszu. 25 sierpnia odbędzie się Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom".

Podczas festynu będą zbierane datki, a pieniądze zostaną przekazane poprzez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na budowę domu dziecka dla bezdomnych dzieci chrześcijan w miejscowości Zaidal w Syrii – mówi Bogdan Porebski, współorganizator festynu.

W ramach festynu dobroczynnego odbędą się spotkania modlitewne. Gościem będzie dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Polsce ks. Waldemar Cisło, który w kościele pw. św. Stanisława Biskupa będzie mówił o sytuacji chrześcijan w Syrii. Podczas festynu będzie można spróbować regionalnych potraw, posłuchać koncertów i kupić przedmioty przekazane m.in. przez mieszkańców w ramach kiermaszu – dodaje Bogdan Porembski.

Organizatorzy festynu już zorganizowali zbiórkę datków na budowę domu dla dzieci ulicy w Syrii. Datki mozna przekazywac poprzez stronę https://zrzutka.pl/kajefv

Więcej informacji na temat Festynu Dobroczynnego tutaj

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Via.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska