1 lipca 2020

Trzech śmiałków chce zdobyć Mont Blanc. Adrian Socha, Paweł Tylka i Robert Goławski wyruszyli na wyprawę, której metą będzie najwyższy szczyt Alp. 4 lipca rozpoczną wejście na dach Europy.

Inicjatorem wyprawy jest Adrian Socha, pochodzący z Podkarpacia strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie. Absolwent WSIiZ w Rzeszowie łączy pasję zdobywania szczytów górskich z możliwością niesienia pomocy innym.

Jak nam powiedział, cel wyprawy to wsparcie fundacji Dorastaj z Nami, która pomaga dzieciom bohaterów poległych na służbie.

Przygotowania trwały długie miesiące. Szereg formalności, rezerwacja miejsc na wyprawę, opracowanie planu wyjazdu, wspinaczki, wszystkie kwestie związane z logistyką i przede wszystkim treningi kondycyjne, w których ogromną rolę odegrały treningi strażackie.

W wyprawie uczestniczy trzy osoby, w tym dwóch zawodowych strażaków. Mont Blanc będą zdobywać po raz pierwszy, choć w ich karierze to nie jest pierwszy tak wysoki szczyt. Jak mówi Adrian Socha, Mont Blanc latem zdobywa się łatwiej, co nie znaczy, że łatwo będzie. To są przecież góry – dodaje.

Wspinaczkę na szczyt Mont Blanc planują rozpocząć 4 lipca. Szczyt chcą zaatakować 6 lipca.

Tu można śledzić wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/566859627309840/

Małgorzata Oczoś-Błądzińska