30 października 2020

Tradycyjna, coroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach we Wszystkich Świętych organizowana przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie , w tym roku ze względu na epidemią koronawirusa odbędzie się w nieco inny sposób niż zwykle.

Co roku na rzeszowskich i okolicznych cmentarzach można było spotkać wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze na rzecz bezdomnych i ubogich osób. W tym roku ze względu na trudną sytuację epidemiczną oraz wprowadzone ograniczenia sanitarne, kwesta zostanie przeprowadzona jedynie na największych cmentarzach, mówi Paweł Karst, z Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie.

 

31 października w sobotę, kwesta odbędzie się na cmentarzu w Boguchwale, Krasnem i w Świlczy. Ze względu na liczne ograniczenia zbiórka pieniędzy została przeniesiona do internetu.

 

Internetowa kwesta potrwa do około połowy listopada. Stowarzyszenie można wesprzeć za pomocą wpłat na rachunek bankowy: Bank PKO S.A. 59 1240 1792 1111 0000 1974 0923 z dopiskiem „Kwesta 2020”.

 

 

Agnieszka Bojda