5 lipca 2019

Po raz 32 w Lesku będzie można posłuchać brzmień w stylu country. Dwudniowa impreza, to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale też gratka dla fanów motoryzacji.

Na wydarzenie zaprasza Adam Snarski, burmistrz Leska.

 

 

W piątek 5 lipca, od 20.00 w leskim amfiteatrze, będzie można posłuchać Bieszczadersów, Tequila Waits oraz Yellow Horse, natomiast w sobotę od 20.00, swoje koncerty rozpoczną utytułowane zespoły wykonujące muzykę country: Droga na Ostrołękę, Babsztyl i Colorado Band.

Droga na Ostrołękę z wokalistą Wojciechem Dudkowskim – to czołowy zespół country w Polsce. Na specjalne zaproszenie Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, muzycy koncertowali 4 lipca w jej rezydencji, na imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Niepodległości.

Colorado Band – to, według muzyków, zespół grający country z elementami rocka. Colorado Band istnieje od 1992 roku. W skład zespołu wchodzą m.in. Janusz Nastarowicz – śpiew i gitara akustyczna oraz Leszek Laskowski – gitara. 

Babsztyl – początki zespołu sięgają 1977 roku. Muzycy wykonują muzykę folkową oraz country rockową. Zespół, przez który przewinęło się wielu ciekawych muzyków, ma na swoim koncie wiele wyróżnień (koncert debiutów w Opolu) i nagród, m.in. tytuł Zespół Roku 2010 w plebiscycie Dyliżanse.

Patronat nad imprezą sprawuje Radio Via.

 

Źródło zdjęcia: wojciechdudkowski.pl

Piotr Mazurkiewicz