12 sierpnia 2019

Zaraża pozytywizmem, uśmiechem i dobrą energią. Pomimo przeciwności losu i czterokończynowego porażenia mózgowego, angażuje się dając wsparcie osobom niepełnosprawnym – mowa o Grzegorzu Ficku, podopiecznym Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Bohaterów Westerplatte w Rzeszowie. Jak pogodzić się z niepełnosprawnością i skąd czerpać radość z życia?

38 – letni Grzegorz Ficek od urodzenia cierpi na porażenie czterokończynowe. Brzmi jak wyrok, ale mężczyzna może pochwalić się postawą godną podziwu. Pomimo choroby, czerpie z życia pełnymi garściami, darząc inne osoby pozytywnym nastawieniem. Pan Grzegorz, przejawia również troskę o młode pokolenie. Chętnie bierze udział w prelekcjach, dzieląc się swoim doświadczeniem i ucząc dzieci empatii, jaką powinni czuć w stosunku do osób niepełnosprawnych.

W wolnych chwilach Grzegorz Ficek, realizuje się jako artysta. Ma za sobą udział w festiwalu o nazwie ,,I Ty możesz zostać aktorem”, w którym wielokrotnie znajdował się w czołówce najlepszych. Aktywnie uczestniczy w terapii zajęciowej, wyróżniając się talentem plastycznym. Jest również fanem muzyki, którą zapewnia podopiecznym terapeutka Magdalena Laskowska.

Arleta Blok