4 stycznia 2022

Między Rzeszowem a Łańcutem ma powstać droga rowerowa. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut. Pierwsze ustalenia już zapadły, dziś kolejne spotkanie w tej sprawie.

Trasa o długości około 20 km, ma mieć około 3,5 m szerokości. Na razie nie ustalono czy będzie to tylko trasa, na której zostanie dopuszczony ruch rowerów czy także zostanie wyznaczona część dla pieszych – mówił w porannym programie Radia VIA Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa i inicjator przedsięwzięcia. Po stronie miasta ma być wykorzystana już istniejąca infrastruktura.

Podczas spotkania z wójtem gminy Krasne, które ma odbyć się na dziś, ma zostać określony alternatywny przebieg tej trasy po gminie Krasne. Chcemy wesprzeć naszego sąsiada, by wytyczyć tak trasę, aby mogła ona stać się atrakcją turystyczną dla wszystkich gmin, które będą uczestniczyć w projekcie – mówił na naszej antenie Daniel Kunysz.

Rzeszów ma 170 km ścieżek rowerowych. Nasz poramy gość powiedział, że w mieście sieć tras jest dobrze rozlokowana, natomiast teraz trzeba zaplanować budowę ścieżek łączących Rzeszów z ościennymi gminami, ponieważ rowery mogą być nie tylko sposobem na aktywność mieszkańców, ale także mogą służyć jako środek transportu w dojeździe np. do pracy .

Małgorzata Oczoś-Błądzińska