22 lutego 2022

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w związku z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Każda osoba zainteresowana będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.

Świadomość bezpłatnej pomocy jest istotna dla ofiar przestępstw – mówił w Radiu VIA Daniel Mróz z Fundacji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Feniks. W przypadku przemocy po poradę mogą zwracać się także świadkowie, ponieważ ofiarom niekiedy ciężko przezwyciężyć strach i zrobić ten pierwszy krok.

W Rzeszowie adwokaci będą dyżurować telefonicznie do czwartku, od godz. 10:00 do 14:00. Dyżury zobacz tutaj

Do piątku dyżury prawne będą w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie przy ulicy Hoffmanowej 8 oraz telefonicznie pod numerem: 17 864 21 08.

Dyżury stacjonarne prowadzi Sąd Okręgowy w Rzeszowie (zobacz tutaj ), a telefonicznie prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Dyżury są dwuzmianowe: od godz. 9:00 do 12:00 i od godz. 15:00 do 18:00. Dyżury zobacz tutaj

Porady prawne można uzyskać także w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Rzeszowie przy ul. Fredry 4. Zobacz tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska