20 października 2021

Nawet kilka miesięcy trzeba czekać na wizytę do hematologa w Rzeszowie. Krótsze terminy oczekiwania są w placówkach w Tarnobrzegu i Krośnie.

Pakiet onkologiczny miał skrócić kolejki do specjalistów. Pacjenci, co do których istnieje podejrzenie nowotworu, wedługg założeń mają szczególne uprawnienia w dostępie do szybkiej diagnostyki i leczenia. Problem w tym, że specjalistów brakuje, a czas oczekiwania na wizytę to nawet kilka miesięcy, o czym poinformował nas nasz słuchacz, który po leczeniu szpitalnym próbował umówić się do hematologa.

Pytamy zatem w podkarpackim oddziale NFZ o dostępność do lekarzy onkologów i terminy do poradni specjalistycznych. Mówi Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ.

Co zatem może zrobić pacjent który pilnie wymaga konsultacji?

Rafał Śliż przypomina, że w przypadku poradni specjalistycznych nie ma rejonizacji. Pacjent może umówić się w każdej wybranej przez siebie placówce. O najbliższe terminy do lekarzy specjalistów można pytać w podkarpackim oddziale NFZ lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię po numer 800 190 590, która jest czynna cała dobę, 7 dni w tygodniu.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska