28 czerwca 2021

Skoki końmi przez przeszkody, krajowy pokaz alpak, wystawa królików, ptaków, bydła oraz owiec, a do tego pyszne podkarpackie jedzenie, muzyka i kiermasz roślin oraz smakołyków. Na te wszystkie atrakcje mogli liczyć ci, którzy odwiedzili Dni Drzwi Otwartych Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Dni Drzwi Otwartych, tradycyjnie już zorganizowano wraz z regionalną wystawą zwierząt hodowlanych. W tym roku odbyła się już 22 edycja wystawy. Trudno w tym miejscu wyliczyć wszystkie atrakcje jakie dla całej rodziny przygotował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Tradycyjnie już, dużą popularnością cieszyły się stanowiska, na których potrawy prezentowały koła gospodyń wiejskich z terenu całego Podkarpacia. Panie startowały w konkursie na najlepszą potrawę regionalną stworzoną na bazie produktów pochodzących z terenów województwa podkarpackiego.

Duże zainteresowanie wzbudzały zwierzęta. Swoje hodowle prezentowali m.in. właściciele królików, gołębi, owiec, bydła oraz koni. Po raz pierwszy na szerszą skalę zaprezentowano hodowle alpak. To, jak zapowiada dyrekcja PODR, zapowiedź wystawy tych zwierząt, którą uda się zorganizować być może już w październiku.

Impreza w Boguchwale obfitowała również w konkursy dla dzieci, warsztaty, pokaz maszyn rolniczych oraz wiele innych atrakcji. Weekendowe wydarzenie w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego zwieńczył pokaz skoków koni przez przeszkody a także występ kabaretu KaŁaMasz oraz koncert zespołu Baciary.

Piotr Mazurkiewicz