26 lipca 2019

Ostateczny termin składania oświadczeń w sprawie zamrożenia cen prądu, na który wskazuje znowelizowana ustawa  przypada na sobotę 27 lipca 2019. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym termin ten wypada na 29 lipca 2019 roku. Osoby uprawnione do dalszego korzystania z zamrożonych cen energii elektrycznej są zobowiązani do złożenia swojemu sprzedawcy prądu, specjalnego oświadczenia- odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Jak mówi Przewodniczący Regionu Podkarpackiego Poseł Zdzisław Gawlik, termin składania oświadczeń przez mikro i małe przedsiębiorstwa upływa 27 lipca br. 

Innego zdania jest Rzecznik Prasowy PGE Obrót- Mariusz Majewski, który mówi, że ostateczny termin składania oświadczeń upływa 29 lipca czyli w poniedziałek.

Ustawa skierowana jest głównie do mikro i małego przedsiębiorcy, ale dotyczy także szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, samorządów oraz innych jednostek publicznych. Do 29 lipca można  składać oświadczenia. W tym celu, w 60 placówkach PGE Obrót, Biura Obsługi Klienta, będą czynne także w sobotę w godzinach od 8 do 12, a w poniedziałek do godziny 20.

Agnieszka Bojda