20 grudnia 2019

Mieszkańcy Rzeszowa i 9 podrzeszowskich gmin mogą liczyć na dofinansowanie do wymiany starych pieców do ogrzewania na nowe.

Stowarzyszenie Rzeszowski Obszar Funkcjonalny realizuje specjalny program finansowany z funduszy unijnych. Do wykorzystania jest ponad 50 milionów złotych.

Z dotacji mogą skorzystać mieszkańcy Rzeszowa, gminy Głogów Młp., Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Krasne, Trzebownisko, Tyczyn, gmina Łańcut i miasto Łańcut. Na terenie tych gmin zdiagnozowano największe zanieczyszczenie powietrza, dlatego projekt kierowany jest do ich mieszkańców, by poprawić jakość powietrza – powiedziała w Radiu Via Magdalena Ruman ze Stowarzyszenia ROF. Projekt kierowany jest do odbiorów indywidualnych.

Instalacje zakupi i zamontuje wyłoniony w przetargu wykonawca. Mieszkańcy muszą jedynie zlecić wykonanie ekspertyzy wymiany pieca i instancji i złożyć wniosek w gminie, na terenie której mieszka. W ramach projektu można liczyć na 85 proc. zwrotu kosztów inwestycji.

Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 27 stycznia. Dziś o godz. 17 w Kosinie odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców. A informacje na temat projektu można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Rzeszowski Obszar Funkcjonalny .

Małgorzata Oczoś-Błądzińska