5 listopada 2021

Przybywa chorych hospitalizowanych na COVID -19 w szpitalu w Łańcucie. Palcówka zwiększyła bazę łóżkową.

W całym regionie hospitalizowanych jest już 650 pacjentów. Najwięcej chorych przebywa w szpitalach: w Przemyślu, Sanoku, szpitalu tymczasowym w Rzeszowie oraz w Łańcucie. W łańcuckiej placówce baza łóżkowa została zwiększona do 100. O tym informował na antenie Radia Via dr Andrzej Cieśla z Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Centrum Medycznym w Łańcucie, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Nasz poranny gość powiedział, że spośród przyjmowanych pacjentów przeważają osoby niezaszczepione.

Dr Cieśla apelował, by osoby, które zostaną zakażone koronawirusem kontaktowały się z lekarzem, ponieważ wcześniej podjęta interwencja daje większe możliwości terapii.

Wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych przypomniał, że można już przyjmować dawkę uzupełniającą szczepionki przeciwko COVID-19.

W najbliższy weekend zaszczepić będzie można się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim bez wcześniejszego umawiania się. W sobotę punkt szczepień będzie czynny od godz. 9.00 do 14.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00.

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska