13 czerwca 2022

X Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla Dzieci i Młodzieży, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Carpathia, koncert w "Każdym z nas”. Lato w Rzeszowie zapowiada się muzycznie i artystycznie.

W lipcu miasto zamieni się w centrum artystycznej edukacji, do którego przyjadą znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym adeptom śpiewu w doskonaleniu umiejętności i poznaniu tajników pracy przed kamerami oraz przy wielkich muzycznych produkcjach. Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością.

Zajęcia prowadzone są pod okiem profesjonalistów w grupach dziecięcych, dla uczniów od 7. roku życia, oraz młodzieżowych – mówiła w Radiu VIA dr Anna Czenczek.

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert z udziałem uczestników zatytułowany „Moje serce to jest muzyk”, który odbędzie się 15 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury.

Natomiast od 12 do 14 sierpnia zaplanowane jest kolejne muzyczne wydarzenie – Międzynarodowy Festiwal Piosenki Carpathia. Do tegorocznej 18 edycji zgłosiło się ponad 300 młodych artystów z Polski i Europy. Do finału zakwalifikowało się 13 osób. Finaliści zaśpiewają podczas koncertu pt. ”Radość najpiękniejszych lat”.

Trzecie muzyczne wydarzenie przygotowane przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie to koncert „W każdym z nas”, który odbędzie si 15 sierpnia. Nawiązuje do płyty pod tym samym tytułem, która ukazała się w ubiegłym roku, a znalazły się na niej utwory od klasyki po muzykę gospel. Podczas koncertu w WDK w Rzeszowie usłyszymy utwory religijne, poetyckie i patriotyczne. Oprócz młodych artystów zaśpiewa Danuta Błażejczyk.

Wszystkim muzycznym wydarzeniom patronuje Radio VIA.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska