20 kwietnia 2021

Kampania wyborcza w Rzeszowie jest mało merytoryczna. Brakuje długofalowej wizji Rzeszowa, żywiołowości kandydatów, a przede wszystkim debaty – uważa politolog z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Za 3 tygodnie w Rzeszowie odbędą się wybory an prezydenta Rzeszowa. Jeszcze w poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza rozpatrywała zgłoszenie kandydatki Komitetu Wyborczego Polska 2050 Małgorzaty Grzywy. Komitet ostatecznie nie został zarejestrowany ze względu na niewystarczającą liczbę podpisów. O fotel prezydenta powalczy Grzegorz Braun, Konrad Fijołek, Ewa Leniart i Marcin Warchoł.

Dotychczasową kampanię tych czterech kandydatów oceniał na naszej antenie dr Dominik Szczepański politolog z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gość Radia VIA powiedział, że kampania jest mało merytoryczna. Brakuje długofalowej wizji Rzeszowa, żywiołowości kandydatów, a przede wszystkim debaty – mówił dr Dominik Szczepański.

Politolog mówił w porannym programie, że pojawiające się obietnice kandydatów są składane „na wyrost”, ponieważ wyłoniona w tych wyborach prezydentura będzie trwała zaledwie dwa lata. Zdaniem dra Dominika Szczepańskiego wybory na prezydenta Rzeszowa nie rozstrzyganą się w pierwszej, ale w drugiej turze.

Włodarza miasta mieszkańcy będą wybierać 9 maja.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska