6 kwietnia 2021

Nie marnujemy żadnych dawek - mówił w Radiu Via dr Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego "Medyk".

Szczepienia nabrały tempa w Rzeszowie. Wg rządowych danych w Rzeszowie wykonano 119 226 szczepień, co stanowi ponad 62 proc. populacji miasta. W statystykach Rzeszów spośród miast wojewódzkich jest liderem sczepień. Tymczasem dr Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego „Medyk”, które ma największą liczbę punktów sczepień w regionie, wyjaśniał na naszej antenie, że w mieście szczepią się nie tylko mieszczańcy. W całym województwie „Medyk” zaszczepił 100 tys. osób.

Stanisław Mazur powiedział w porannym programie Radia VIA, że dzięki wprowadzonym zasadom nie została zmarnowana żadna dawka. Tylko w ostatnią sobotę zaszczepiono 4,5 tys. osób. W związku z tym, że do punktów szczepień na terenie Rzeszowa zgłosiło się mniej osób powyżej 60 r. życia, zaproponowano szczepienia młodszym osobom, ale jak zapewniał wszystko odbywało się zgodnie z procedurami Narodowego Programu Szczepień.

Prezes „Medyka” powiedział na naszej antenie, że przygotowane zostały dodatkowe inicjatywy, by przyspieszyć tempo szczepień. W środę zostanie uruchomiony kolejny punkt szczepień populacyjnych na hali Podpromie w Rzeszowie. W przyszłych tygodniach prowadzone będą szczepienia w 33 dużych zakładach pracy. Pierwsze dawki podano już m.in. w WSK.

Gość Radia VIA  powiedział, że celem jest zaszczepienie co najmniej 65-70 proc. mieszkańców w regionie po to, by móc czuć się bezpiecznie. Wówczas będziemy mogli odpoczywać spokojniej, pracować spokojniej, żyć spokojniej – mówił Stanisław Mazur.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska