10 września 2021

IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie świętuje jubileusz 50 lecia.

Szkoła rozpoczynała działalność jako filia I Liceum, a od roku szkolnego 1970/71 funkcjonowała jako IV LO. Przez 50 lat mury szkoły opuściło ponad 17 tys. absolwentów.

Szkoła, która przyjęła profil nauczania przedmiotów ścisłych, zyskała miano jednej z najlepszych nie tylko w Rzeszowie, ale także w Polsce. Co potwierdzają ogólnopolskie rankingi. W rankingu Perspektywy szkoła od lat zajmuje wysokie pozycje, zdobywając tytuł złotej lub srebrnej szkoły.

Jak powiedziała w porannym programie Radia VIA Danuta Stępień, dyrektor IV LO szkoła miała to szczęście, że trafiała tu dobra kadra, dzięki temu szkoła przez lata odnosiła sukcesy. Podkreśliła, że dzisiejszym wyzwaniem szkoły są technologie IT, które są nieodzownym elementem nauczania.

Główne uroczystości jubileuszowe IV LO w Rzeszowie odbędą się w sobotę, podczas których zostanie odsłonięty mural przedstawiający Mikołaja Kopernika, powstający na głównej ścianie budynku szkoły. Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow. W obchodach wezmą udział zaproszeni goście, w tym absolwenci szkoły. Początek o godz. 11.

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska