13 lutego 2020

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejny semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. To najpopularniejsze w regionie zajęcia naukowe dla najmłodszych. Prowadzi je Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

W semestrze letnim udział w zajęciach będzie mogło wziąć udział 1200 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia odbędą się w 4 miastach: w Rzeszowie, Mielcu, Dębicy oraz Stalowej Woli.

Semestr letni to cztery bezpłatne sobotnie spotkania od marca do czerwca. Dzieci dowiedzą się m.in  skąd biorą się kolory, czym jest prąd elektryczny, jak działa laser i co wspólnego ze sobą mają starożytne fajerwerki i loty kosmiczne. Zajęcia  prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski. Chcemy przede wszystkim pokazać dzieciakom, że nauka może być fajna – powiedział w Radiu Via Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji.

Zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny prowadzone są przez stronę internetową dolina-wiedzy.pl . Rejestracja prowadzona będzie do 19 lutego do północy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska