30 maja 2019

Prelekcje, wystawy, pokazy, symulatory ... to atrakcje, jakie czekały na uczestników „Dnia bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym”.

Każdy z uczestników miał okazję m.in. zobaczyć sprzęt i samochody służb, inspekcji i straży oraz urzeczywistnić zachowanie po spożyciu alkoholu czy użyciu „dopalaczy” poprzez założenie specjalnych gogli. Chodziło o to, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym.

Wydarzenie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy zapoznali się z bezpieczeństwem z punktu widzenia służb, a przede wszystkim z praktyką ich działania oraz uczestniczyli m.in. w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Drugą część stanowiła praktyka, czyli możliwość oglądnięcia pojazdów ratunkowych i służących zapewnieniu bezpieczeństwa oraz rozmowy z przedstawicielami m.in. Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 osób z całego województwa. Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizował rzeszowski oddział ZUS. 

Agnieszka Radochońska-Kloc