12 stycznia 2022

Przepisy powinny być bardziej przejrzyste i czytelne dla przeciętnego Polaka. Na "Polskim Ładzie” zyskają zwłaszcza najubożsi, także przedsiębiorcy. Mówił w Radiu VIA dr Krzysztof Kaszuba, prezes wojewódzkiego oddziału PTE.

Dwie kluczowe zmiany dla podatników wprowadza Polski Ład. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku do trzydziestu tysięcy złotych i podwyższenie progu podatkowego. To zdaniem dr Krzysztofa Kaszuby, prezesa wojewódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, najważniejsze i istotne zmiany w rządowym programie.

Ekonomista przyznał jednak, ze przepisy powinny być bardziej przejrzyste i czytelne dla przeciętnego Polaka. Dodał, że na „Polskim Ładzie” zyskają zwłaszcza najubożsi,także przedsiębiorcy.

Nowe rozwiązania podatkowe uwzględniają też zmiany w składce zdrowotnej. Kluczowe zmiany będą dla przedsiębiorców.

Nasz gość powiedział, ze wszyscy Polacy zyskają na „Polskim Ładzie”. Dzięki temu, że osoby z najwyższego progu podatkowego, ci najbogatsi, w większym stopniu dołożą się do kwestii zdrowotnych będziemy mieć bardziej nowoczesny system zdrowotny, a dobrze w wydatkowane pieniądze przyczynią się do tego, że będziemy mieć lepsze szpitale, lepszy sprzęt, będzie lepsza, szybciej rozwijająca Polska – mówił w porannym programie ekonomista dr Krzysztof Kaszuba.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska