30 sierpnia 2021

Chemik Pustków, klub na co dzień występujący w dębickiej grupie klasy okręgowej, to przeszło 60 lat historii tworzonej przez ludzi z pasją. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu osób w działalność Chemika, przed klubem rysuje się również ciekawa przyszłość...

Czwarta liga, to nasz cel na najbliższe pięć lat – mówił w rozmowie z Radiem Via, Witold Gąsiorowski, wiceprezes Chemika Pustków. Najwidoczniej jednak, drużyna zamierza „pokrzyżować” plany nowego zarządu klubu, bowiem po czterech meczach sezonu 2021/2022, Chemik jest liderem tabeli dębickiej „okręgówki” (3 zwycięstwa, 1 remis). 

Tak udana gra zespołu to pokłosie sytuacji w klubie, który od początku swojego istnienia miał niebywałe wręcz szczęście skupiać wokół siebie ludzi z pasją i pomysłem. Dzięki temu, standardy przyjmowane obecnie w klubie, dorównują rozwiązaniom stosowanym w klubach z najwyższych lig. Doskonała promocja poprzez media społecznościowe, wsparcie psychologiczne zespołu, atrakcje dla kibiców oraz system szkolenia dzieci i młodzieży, stabilna kadra pierwszego zespołu oraz zgłoszenie do rozgrywek drużyny rezerw, świetne warunki do treningu… to wszystko w klubie, występującym na szóstym poziomie rozgrywkowym. Bez wielkich pieniędzy. Wystarczy ogromne  zaangażowanie osób tworzących klub.

Poznajmy historię Chemika Pustków, oraz plany zarządu klubu. 

Historia…

Teraźniejszość…

Piotr Mazurkiewicz