15 marca 2019

Za nami wojewódzki etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wzięło w nim udział 20 trzyosobowych zespołów.

Uczniowie z Jarosławia, Dębicy, Niska, Jasła, Strzyżowa, Ropczyc, Brzozowa, Mielca, Przemyśla, Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Dynowa, Rzemienia, Rudnika nad Sanem i Tarnobrzega mieli pół godziny na rozwiązanie testu. Test składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru i jak się okazało wcale nie był łatwy.

Alicja Kochanowicz-Grabuś, koordynator ds komunikacji i edukacji w oddziale ZUS w Rzeszowie mówi, że pytania do testu odpowiadają aktualnym zmianom w przepisach ZUS.

Uczniowie, którzy dostali się do etapu wojewódzkiego musieli znać historie ubezpieczeń społecznych, wiedzieć co należy się płatnikom składek, oraz jaką funkcję pełni elektroniczny ZUS.

26 kwietnia w Warszawie odbędzie się etap ogólnopolski. Województwo podkarpackie będą reprezentować uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie a trzecie 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Konkurencja była duża, w tegorocznej edycji uczestniczyło na Podkarpaciu 1531 uczniów z 64 szkół.

POSŁUCHAJ:

 

Agnieszka Radochońska-Kloc