16 listopada 2018

W rzeszowskim BWA odbył się wernisaż wystawy Stanisława Ożoga. Wystawa zorganizowana została z okazji 40 lecia pracy twórczej artysty.

Moja droga artystyczna jest odwrotna niż u większości twórców. Początkowe moje prace były monochromatyczne a teraz te najnowsze, które zawierają się w zbiorze Farfarele, są tak kolorowe że pojawiają się opinie iż to już nie grafiki a wręcz obrazy.  Tak, o swojej twórczości mówi Stanisław Ożóg, którego wernisaż wystawy Farfarele Fabryka Fabuł, odbył się w czwartkowy wieczór w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Różnorodność prac artysty oraz ich ilość , pomimo zaangażowania dwóch sal, pozwoliła na ekspozycję zaledwie części dzieł zgromadzonych w Biurze Wystaw Artstycznych. 

Stanisław Ożóg oficjalną pracę artystyczną rozpoczął w 1978 roku, stąd jubileusz 40 lecia, którego częścią jest właśnie wystawa w rzeszowskim BWA. 

Otwierając wystawę, Stanisław Ożóg zaznaczył że nie ujął prac w żadne ramy chronologiczne, nie brał pod uwagę czasu w jakim grafiki powstawały. Efekty czterdziestoletniej pracy artystycznej tego znakomitego grafika mogą państwo obejrzeć w domu sztuki przy Jana III Sobieskiego 18 w Rzeszowie do 16 grudnia. 

Piotr Mazurkiewicz