6 kwietnia 2022

44 wokalistów z całego kraju powalczy o Grand Prix 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. Gwiazdami tegorocznej edycji wydarzenia będą Magda Steczkowska, Robert Janowski oraz Arek Kłusowski.

Dwudniowe przedsięwzięcie, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury odbędzie się 8 – 9 kwietnia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W gronie jury tegorocznej edycji znaleźli się trzej znani artyści: Robert Janowski (piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny), Magda Steczkowska (piosenkarka, autorka tekstów) oraz Arek Kłusowski (piosenkarz, kompozytor, tekściarz). Jurorzy wyłonili finalistów, dokonując oceny 146 zgłoszonych uczestników z 77 miejscowości z całej Polski. Na festiwalowej scenie zaprezentuje się 44 wokalistów z 29 miast, którzy podczas przesłuchań konkursowych zawalczą o Grand Prix w wysokości 5000 zł oraz nagrody przyznawane w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i powyżej 19 lat.

Festiwal odbędzie się w dniach 8 – 9 kwietnia  w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. W piątek 8 kwietnia o godzinie 10:00 rozpocznie się Finał z udziałem zakwalifikowanych wokalistów. Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny. W sobotę 9 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz gwiazda wieczoru – Magda Steczkowska. Koncert poprowadzi Robert Janowski, a bilety nabyć można na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl oraz w siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Staromiejskiej 43a (pn-pt, 10:00-17:00).

Festiwal „Piosenka w Meloniku” został zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury po raz pierwszy w 2011 roku w następstwie zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”. 10 edycja obywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska