17 września 2021

Obiekty Wiki Sanok, na dwa dni zamieniły się w centrum sportowo-szkoleniowe, na potrzeby organizacji drugiej części projektu Futbol ponad granicami.

Miejsce zostało wybrane nie przypadkowo. Oprócz wspaniałej infrastruktury sportowej, kluczową rolę odegrała odległość od Koszyc.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem szkolenia. Podczas swoich roboczych spotkań trenerzy oraz sędziowie mieli okazję przedyskutować oraz zrealizować zajęcia praktyczne na boisku.

Po części szkoleniowej rozegrano dwumecz kadr. Walki i zaangażowania nie można było odmówić żadnej z reprezentacji.

– To bardzo intensywny czas, dziękuję przedstawicielom Podkarpackiego ZPN na czele z prezesem Jackiem Adamskim za pomysł i realizację tego projektu. Sędziowie i trenerzy ciągle muszą się rozwijać, a wymiana zdań i poglądów na tematy z sąsiadami zza granicy to jeden z kolejnych kroków do tego wspomnianego rozwoju – mówił Marcel Eperješi sekretarz Koszyckiego Związku Piłki Nożnej, koordynujący wyjazd ze strony Słowaków.

Dużą rolę jako tłumacz odegrał Peter Basista, były gracz Stali Rzeszów, a ostatnio absolwent kursu UEFA B organizowanego przez nasz Związek. Były defensor rzeszowskiej drużyny

Każdy z młodych uczestników projektu oprócz wspomnień wyjechał z Sanoka z pamiątkowym medalem oraz zestawem gadżetów.

Pomimo bariery językowej, wizycie Słowaków w Sanoku towarzyszyła bardzo dobra, rodzinna atmosfera. W końcu, futbol jest ponad granicami…

Źródło: Podkarpacki ZPN

Piotr Mazurkiewicz