1 kwietnia 2020

Trzy szpitale na Podkarpaciu, decyzją wojewody podkarpackiego, będą w okresie epidemii koronawirusa przyjmować kobiety z podejrzeniem choroby COVID-19. To Szpital Miejski w Rzeszowie, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu i Centrum Medyczne w Łańcucie. Do tych szpitali trafią pacjentki tylko w zagrożonej ciąży.

Jak powiedział Grzegorz Materna, dyrektor rzeszowskiego szpitala miejskiego, na oddział ginekologiczno-położniczy przyjmowane będą wyłącznie kobiety we wczesnej ciąży, do 32 tygodnia.

Kobiety w patologii ciąży od 32 do 37 tygodnia ciąży zakażone lub z podejrzeniem zakażenia koronawirusa mają trafiać do szpitala w Przemyślu, natomiast powyżej 37 tygodnia do szpitala w Łańcucie. Ciężarne z prawidłowym przebiegiem ciąży, ale zarażone koronawirusem będą kierowane do szpitala w Łańcucie. Pacjentki, u których ciąża przebiega prawidłowo i nie mają podejrzenia zakażenia, mogą zgłosić się do dowolnego szpitala. Szczegółowe informacje będą przekazywać lekarze ginekolodzy prowadzący ciężarną.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska