2 kwietnia 2019

Prawie 30. potencjalnych pracodawców i około 90 ofert pracy, ale też staże i praktyki dla osób bezrobotnych z orzeczeniem o niepełnosprawności dostępnych było podczas Giełdy Pracy Dla Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Rzeszowie.

-Zainteresowanie jest jak zawsze spore, bo takich osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy aktualnie jest około 800. – mówi Joanna Liwo, pośrednik pracy. Dodaje, że ta liczba się zmienia, jest też więcej ofert pracy, jednak nie wszyscy niepełnosprawni bezrobotni są zarejestrowani, dlatego też trudno jest do nich dotrzeć, a to powoduje, że są mniejsze dotacje na ich aktywizację. 

Pracodawcy poszukują osób między innymi na takie stanowiska jak pracownik biurowy, logistyk, kucharz, specjalista ds kadr i płac, ale też listonosz magazynier, opiekunka dziecięca, personel sprzątający czy pomoc kuchenna. To tylko jedne z ofert pracy i ofert kursów, które gwarantują również staże.

Maciej Szymański, dyrektor podkarpackiego oddziału PEFRON mówi, że na giełdzie są nowi pracodawcy, chętni do zatrudnienia niepełnosprawnych.

Po raz 5. Giełdę Pracy dla Osób Niepełnosprawnych zorganizował podkarpacki oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. W ciągu roku odbywa się dwie giełdy, jedna w okresie jesiennym, druga na wiosnę.

Agnieszka Radochońska-Kloc