24 lutego 2020

Na pomoc prawną, psychologiczną i materialną mogą liczyć pokrzywdzeni w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Rzeszowie.

Porady udzielane są także w lokalnych punktach pomocy w Dębicy, Leżajsku, Łańcucie, Sędziszowie Małopolskim, Tyczynie i Strzyżowie.

Hubert Guz, radca prawny z rzeszowskiego ośrodka powiedział w Radiu Via, że najczęściej po pomoc zgłaszają się osoby między 30 a 50 rokiem życia. Zazwyczaj są to ofiary przemocy domowej.

Hubert Guz powiedział, że pomoc udzielana jest bezpłatnie. A dla osób najbardziej potrzebujących udzielana jest także pomoc materialna.

Do piątku 28 lutego potrwa Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w ramach którego każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać poradę w sadach, prokuraturach i komendach policji. Rzeszowski Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem świadczy pomoc od poniedziałku do soboty. Aby skorzystać z bezpłatnych porad należy wcześniej umówić się u osoby pierwszego kontaktu pod numerem telefonu 178620122 / 796600429 lub osobiście w godzinach pracy ośrodków.

Ośrodki te funkcjonują:

w Rzeszowie – ul. Fredry 4 pokój nr 58 

w Strzyżowie – ul. Dąbrowskiego 10 pokój nr 2

w  Dębicy – ul. Krótka 4

w Tyczynie – ul. Św. Krzyża 14

w Sędziszowie Małopolskim – ul. Potockich 17

w Leżajsku – ul. Kopernika 8

w Łańcucie – ul. Piłsudskiego 70/26

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska