20 maja 2019

„Leopold Lis-Kula – młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku” – to hasło tegorocznego Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które w środę 22 maja odbędzie się w Rzeszowie.

W imprezie po raz szósty organizowanej przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą weźmie udział 25 różnych służb mundurowych oraz instytucji i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli.

Dr Jan Ziobro – prodziekan WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej powiedział, że o bezpieczeństwie w rożnych aspektach trzeba mówić. Poranny gość Radia Via odnosząc się do ostatnich zdarzeń związanych z informacjami o podłożonych ładunkach wybuchowych w szkołach, urzędach powiedział, że powinniśmy nauczyć się identyfikować zagrożenia i podejmować odpowiednie reakcje w odniesieniu do komunikatów służb.

W ramach Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego odbędą się pokazy współdziałania służb mundurowych. M.in. Komenda Wojewódzka Policji i Pogotowie Ratunkowe przygotowuje pokaz współpracy służb podczas zatrzymania niebezpiecznych przestępców i neutralizacji ładunku wybuchowego. Odbędą się także pokazy samoobrony i technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, tresury i wyszkolenia psów służbowych.

Święto bezpieczeństwa odbędzie się na terenie kampusu WSPiA. 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska