2 stycznia 2019

To był pracowity rok - tak 2018 rok podsumował wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, który gościł w porannym programie Radia Via.

Miniony rok zamknął się budżetem na poziomie 1,5 mld zł, z czego 350 mln zł wydane zostały na inwestycje miejskie. Z inwestycji oświatowych – została przebudowana szkoła przy ul. Rubinowej i rozpoczęła się przebudowa szkoły przy ul. Czajkowskiego, gdzie roboty powinny się zakończyć w połowie tego roku. W tym roku miasto planuje budowę 2 przedszkoli, 2 żłobków i 2 szkół. W ubiegłym roku rozpoczęto także dużą inwestycję w zakresie budowy kanalizacji deszczowej na osiedlu Budziwuj. Na ten cel zarezerwowano 92 mln. Wiceprezydent Ustrobiński powiedział, że lada dzień powinny się rozpocząć prace przy ul Wieniawskiego. Ulica zostanie gruntownie przebudowana za kwotę 7 mln zł.

Wiceprezydent Ustrobiński powiedział, że miasto w tym roku będzie inwestować w rozwiązania komunikacyjne. 6 skrzyżowań zostanie przebudowane m.in. ma powstać wielopoziomowe skrzyżowanie łączące aleję Armii Krajowej i ulicę Lwowską. Będzie także budowane centrum komunikacyjne przy dworcu. W sumie na inwestycje w tegorocznym budżecie zaplanowano 402 mln zł.

Całość rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska