19 czerwca 2019

350 tys. uczniów z Podkarpacia kończy dziś rok szkolny. Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpocznie się o godz. 9 w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim.

A potem już wakacje, choć jeszcze nie wszyscy o nich myślą. Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych muszą dokonać wyboru szkoły, w której będą kontynuować kształcenie. Dziś mija termin rekrutacji. Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch powiedziała w Radiu Via, że szkoły na Podkarpaciu dobrze przygotowały się do rekrutacji zwiększonego rocznika.

Podkarpacki Kurator Oświaty powiedziała na naszej antenie, ze służby będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Wizytatorzy będą kontrolować organizatorów i miejsca wypoczynku. Dodała, że każdy rodzic na stronie ministerstwa edukacji lub w kuratorium oświaty może sprawdzić, czy wypoczynek został zarejestrowany. Z wstępnych danych kuratorium wynika, że ze zorganizowanych form wypoczynku skorzysta w ponad 20. tysięcy podkarpackich uczniów.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska