13 lutego 2019

Pomimo rozwoju innych form komunikacji masowej – telewizji i internetu - radio wciąż pełni ważną rolę w życiu wielu ludzi – uważa dr Jakub Czopek, medioznawca, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego.

3/4 Polaków słucha radia i ta wartość od wielu lat jest stała. Tak wynika z badań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Radia.

Pomimo rozwoju innych form komunikacji masowej – telewizji i internetu – radio wciąż pełni ważną rolę w życiu wielu ludzi – uważa dr Jakub Czopek, medioznawca, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak powiedział w Radiu Via dla większości z nas radio jest medium towarzyszącym nam w życiu, dlatego też duża część z nas wyrobiła już sobie nawyki z nim związane.

Nasz gość przyznał, że radio to także medium, które, jak żadne inne, może być „blisko” swojego odbiorcy. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ma kontakt poprzez słowo mówione ze swoim słuchaczem i jest ono bardzo silne na poziomie lokalnym. Zwłaszcza jeśli w swój program ma wpisaną pewną misję

 

Całość rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska