5 lutego 2019

Wyborne spektakle, intrygujące czytania performatywne, wieczory muzyczno-taneczne. Tak zapowiadają się 25. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe.

Zgodnie z tradycją w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędą się gościnne występy teatrów z różnych części Polski. Na jubileuszowe spotkania przygotowano w sumie 11 wydarzeń.

Gwarantujemy nie tylko świetną zabawę, mnóstwo śmiechu, ale i doskonały relaks – mówił na naszej antenie Jan Nowara, dyrektor rzeszowskiego teatru.

Spotkania rozpoczną się w czwartek czytaniem performatywnym niedawno powstałej sztuki Michała Kurkowskiego pt. „Bracia”. Reżyserem czytania jest studentka Akademii Teatralnej w Warszawie Karolina Szczypek. Natomiast 8 lutego w piątek na deskach Szajna Galerii zadebiutuje Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Pierwsze przedstawienie gościnnych teatrów zaplanowano na piątek. Rzeszowska publiczność będzie miała okazję zadrżeć ze strachu za sprawą spektaklu z repertuaru warszawskiego Och-Teatru. W sobotę pozna nieoczywiste, a niekiedy wręcz absurdalne kulisy pracy w teatrze ujęte w spektaklu „Czego nie widać” w wykonaniu 18 aktorów krakowskiego Teatru Bagatela. A w niedzielę widzowie będą mieli okazję poszukać odpowiedzi na pytanie, czy współczesna singielka (w tej roli Anna Guzik-Tylka) może z powodzeniem odnaleźć się w tradycyjnej roli pani domu. Znana aktorka zagra w spektaklu „Singielka2, czyli Matka Polka” Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Po każdym ze spektakli odbędą się koncerty. Spotkania karnawałowe potrwają do 10 lutego.

Całość rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska