27 grudnia 2019

3 szpitale z Podkarpacia znalazły się w gronie najlepszych szpitali w Polsce.

Ranking przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z 'Rzeczpospolitą”.

W tegorocznym zestawieniu rzeszowski Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA zajął 2. miejsce w skali kraju. W pierwszej setce najlepszych szpitali, znalazły się także Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu – na 59 miejscu i Szpital Wojewódzki z Tarnobrzega, osiągając 96 lokatę. Specjaliści od monitorowania jakości przyznając punkty oceniali m.in. wysoką jakość bezpiecznej opieki, dostęp do diagnostyki, personel i jego kwalifikację oraz komfort pobytu.

Krzysztof Przyśliwski, wojewódzki konsultant ds. zdrowia publicznego powiedział w Radiu Via, że standardy leczenia znacząco się poprawiły, ale należy pamiętać o wdrażaniu procedur, które mają wpływ na bezpieczeństwo pacjenta.

Nasz gość zaznaczył, że w procesie podnoszenia jakości istotne jest też inwestowanie w kadrę medyczną, by podnosić kwalifikacje.

Ogólnopolski Ranking Szpitali 'Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital odbył się już po raz szesnasty. W tegorocznej edycji wzięły udział 202 szpitale. Pierwsze miejsce zajęło Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska