30 września 2019

Ponad 40 miejscowości na Podkarpaciu odwiedzi Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w ramach corocznej akcji 'Ziemiopłody”.

To już 28 edycja zbiórki zboża, warzyw i innych produktów, z których przygotowywane są gorące posiłki w albertyńskiej kuchni. Dziś podopieczni Towarzystwa odwiedzą Kamień i Lutoryż.

Aleksander Zacios, prezes stowarzyszenia powiedział w porannym programie Radia Via, że akcja jest ewenementem na skalę całego kraju.

Rolnicy najczęściej przekazują ziemniaki, buraki, cebulę czy pszenicę. Marek Twaróg, dyrektor stowarzyszenia mówi, że gospodarze chętnie dzielą się tym co mają, choć tegoroczne zbiory nie były obfite. Dziękujemy za każdą ofiarność, bo z przekazanych warzyw będzie można przygotować ciepłe posiłki przez całą zimę, a cześć trafi także bezpośrednio do potrzebujących – dodaje.

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św Brata Alberta codziennie wydaje około 600 ciepłych posiłków osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Akcja „Ziemiopłody” potrwa do końca października. Podczas ubiegłorocznej udało się zebrać około 28 ton płodów rolnych.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska