14 czerwca 2022

W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała, koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Organizatorzy spodziewają się 50 tys. widzów, w tym 350 grup zorganizowanych, którzy przyjadą do Rzeszowa autokarami.

Koncert odbywa się już po raz 20. Jest to ogromne wydarzenie artystyczne, ale przede wszystkim przeżycie duchowe, które pokazuje jedność wspólnoty. Naszym celem jest wielbienie Boga – mówił w Radiu VIA ks. Mariusz Mik, z biura organizatora.

Wielu osobom koncert Jednego Serca Jednego Ducha towarzyszy od urodzenia. 21-letnia Basia Chmiel dziś śpiewa w chórze, ale jak przyznaje pieśni koncertowe były obecne w całym jej życiu.

Koncert odbędzie się w Parku Sybiraków. Od popołudnia do północy, w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Przygotowano także parkingi dla samochodów, którymi przyjadą goście spoza Rzeszowa. Zobacz tutaj

Pierwsza edycja koncertu odbyła się 19 czerwca 2003 roku Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek. Koncert transmitowany jest w internecie, transmisyjna także na antenie Radia VIA.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska