8 kwietnia 2022

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu przygotowuje się do niedzielnego Misterium Męki Pańskiej. To już szósta edycja tego wydarzenia.

Po dwóch latach przerwy parafia wraca z widowiskiem pasyjnym Misterium Męki Pańskiej. Sceny z ostatnich pięciu dni życia Jezusa Chrystusa zostaną odegrane w Niedzielę Palmową w Parku Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na tyłach kościoła w Niechobrzu.

W przygotowanie przedsięwzięcia zaangażowanych jest ponad 150 osób, w tym 80 aktorów-amatorów – mówił w Radiu VIA Tomasz Grzebyk, reżyser i scenarzysta inscenizacji.

Ks. Andrzej Sroka, proboszcz parafii powiedział, że misterium pozwala na głębokie przezywanie Męki Pańskiej, a przygotowywane przedsięwzięcie pozwoli na duchowe wejście w Wielki Tydzień.

Parafia szacuje, że w wydarzeniu może wziąć udział kilka tysięcy osób, dlatego informuje, że w tym dniu w Niechobrzu będą obowiązywać szczególne zasady ruchu na drogach i parkingach .

Od godziny 10 do 21 całkowicie wyłączona z ruchu dla samochodów osobowych będzie droga od dzwonnicy w kierunku cmentarza oraz znajdujące się przy niej parkingi. Osoby udające się na cmentarz proszone są o parkowanie samochodów na parkingu przy drodze na Mogielnicę.

  • Na dolnym parkingu można parkować do godziny 16. Od godziny 16 wyłączona z użytkowania będzie część parkingu znajdująca się naprzeciwko dzwonnicy. Po Gorzkich Żalach wyłączony z użytku zostanie cały parking.

  • Parafia prosi, aby na czas Misterium Męki Pańskiej (od godziny 18) pozostawić wolne parkingi dla przyjeżdżających gości spoza Niechobrza. Osoby z Niechobrza proszone są o pozostawienie samochodów w okolicach ronda lub szkoły. Ruchem będą kierować strażacy ochotnicy.

Misterium rozpocznie się o godz. 18.30 i potrwa ok. dwie godziny. Będzie także możliwość obejrzenia transmisji na kanale youtube.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska