22 kwietnia 2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, 3 maja w Rzeszowie odbędzie się Święto Paniagi. Tym razem pod znakiem kultury amerykańskiej. Będą: parada, muzyka z Elvisem Presleyem i w rytmie country, a także kulinarne przysmaki.

Ulica 3 Maja (dawna Paniaga) od wielu wielu lat obchodzi swoje święto, które zawsze przyciąga tłumy mieszkańców i przyjezdnych. To kulturalna wizytówka miasta, która rozpoczyna sezon wydarzeń plenerowych w mieście – mówiła w Radiu VIA Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Amerykańskie akcenty pojawią się już podczas uroczystej parady, która wystartuje w samo południe. Korowód z sobowtórami postaci z amerykańskiej popkultury, motocyklami Harley Davidson i Elvisem Presleyem – mówił Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Akademia Aktorska Artysta przedstawi fragmenty amerykańskich musicali. Na miejscu będzie można także zasmakować amerykańskiej kuchni – pojawią się foodtrucki i strefa barbecue. W fosie zamku Lubomirskich będzie strefa dla dzieci – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje bajkowe zagadki, wioskę – FORT WAPITI, która będzie spotkaniem z kulturą Indian Ameryki Północnej. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert na rzeszowskim Rynku. Wystąpi zespół HOMMAGE a’ BLUES BROTHERS z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Zobacz program Święta Paniagi tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska