10 września 2019

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało nowy, dodatkowy program na zbliżające się wybory parlamentarne. W skład programu wchodzi zwiększenie płacy minimalnej, wyższe emerytury i równe dopłaty dla rolników mówiła poseł PiS Krystyna Wróblewska.  

Wszystkie programy socjalne zostaną utrzymane. Zmianie ulegnie także minimalna emerytura, która z 1100 zł zostanie zwiększona do 1200 zł. PiS stworzy także system stypendialny dla studentów medycyny oraz powstanie nowy zawód – asystent medyczny.

Pieniądze w kwocie 2 miliardów złotych zostaną przekazane na modernizację szpitali powiatowych oraz przychodni zdrowia. Kolejnym funduszem, jest fundusz modernizacji polskich szkół, na który przeznaczono także 2 miliardy złotych. Realizując, kontynuując remonty dworców przewidziano w roku 2020 remont 150 dworców kolejowych w Polsce.

Program PiS obejmuje także budowę 100 obwodnic w Polsce, między innymi budowę obwodnicy południowej Rzeszowa, mówił poseł PiS Andrzej Szlachta. 

Przedsiębiorcy, których dochody wynoszą do 1 ml euro i rozliczają się ryczałtowo, mogą korzystać z uproszczonego sposobu rozliczania. Propozycją jest także liczenie ZUS-u od dochodu. PiS dynamizuje prace nad budową centralnego portu lotniczego. Pieniądze na realizację programu pochodzą z tak zwanego uszczelnienia luki VAT.

Agnieszka Bojda