21 maja 2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wbrew doniesieniom, w tegorocznych rozgrywkach ligowych wystartuje seniorska drużyna hokeja z Sanoka. Nie jest jednak nadal rozstrzygnięte czy sanoccy hokeiści zagrają w lidze polskiej, czy słowackiej.

Burmistrz Tomasz Matuszewski na konferencji prasowej, zwołanej 20 maja w Sali Herbowej Urzędu Miasta przedstawił prezesów firm, które zdecydowały się sponsorować drużynę seniorów w hokeju na lodzie. 

Burmistrz zapewnił, że jego celem jest zrównoważony rozwój wszystkich dyscyplin sportowych. Podkreślił, że sukcesy drużyn w hokeju na lodzie oraz oczekiwania kibiców tej dyscypliny zobowiązują go do podjęcia szczególnych starań – stąd konferencja, która jest podsumowaniem pierwszych rozmów, prowadzonych ze sponsorami.

Wsparcie, ale pod pewnymi warunkami

Miasto chce mieć nadzór nad realizacją działań finansowych w klubie. – Jako burmistrz podpiszę się pod wsparciem dla hokeja tylko wtedy, jeśli ludzie go reprezentujący będą znali realia zarządzania klubem. Będą współpracowali z burmistrzem dla dobra sportu, a nie dla realizowania jakichkolwiek celów politycznych czy innych, niemających ze sportem wiele wspólnego. Ludzi, którzy będą wiedzieli, jak stworzyć biznes plan dla całego sezonu oraz strukturę organizacyjną, która będzie w pełni obejmowała zakres szkoleniowy – mówił Tomasz Matuszewski. – Twórzmy wspólnie klimat dla hokeja. Dobry klimat można stworzyć, gdy działa się razem – wtedy łatwiej pozyskiwać sponsorów.

Zaproszenie do współpracy

– Zapraszamy do współpracy także innych przedsiębiorców i osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć tak mocno zakorzenioną w tradycji sanockiego sportu dyscyplinę, jaką jest hokej. Powinniśmy też wykorzystać potencjał szkoleniowy. Obecnie Juniorzy są Mistrzami Centralnej Ligii Juniorów i nie możemy tego zaprzepaścić. Chcemy postawić na naszych zawodników – zachęcał Tomasz Matuszewski.

Miasto inwestuje w sport

Burmistrz przypomniał, że przez ostatnie trzy lata na rozwój infrastruktury sportowej w Sanoku przeznaczono ponad 50 mln zł, w tym prawie 20 mln dofinansowania. Podkreślił, że jego celem jest zrównoważony rozwój sportu i przewiduje, ze strony Miasta, zwiększenie środków na sport młodzieżowy.

Utworzenie Sanockiej Federacji Sportu

Burmistrz zapowiedział utworzenie Sanockiej Federacji Sportu, która miałaby za zadanie:

  • Pozyskiwanie wszelkiego wsparcia dla wszystkich dyscyplin sportowych,

  • Pozyskiwanie Sponsorów Strategicznych,

  • Stworzenie schematu organizacyjnego urealniającego koszty utrzymania określonych dyscyplin sportowych oraz gwarantującego ich stabilny i niezakłócony rozwój.

Jak na zakończenie stwierdził Burmistrz:

– Po rozmowach, jakie odbyłem z przedsiębiorcami, wiem, że są w naszym mieście sponsorzy, którzy chcą przeznaczać środki na sport dla różnych dyscyplin. Są też tacy, którzy preferują jedną dyscyplinę sportową. O tym jak będzie wyglądało ostatecznie funkcjonowanie Sanockiej Federacji Sportu, dowiedzą się Państwo w najbliższym możliwym czasie, prawdopodobnie podczas osobnej konferencji. Wcześniej natomiast poinformuję o tym Prezesów wszystkich klubów i Stowarzyszeń sportowych działających w Sanoku.

Źródło: UM Sanok

Piotr Mazurkiewicz